hala2021 male

 Počas týždňa od 18. apríla sa v tureckej Antalyi uskutočnilo prvé kolo Svetového pohára v terčovej lukostreľbe. Súťaže sa zúčastnili aj štyria slovenskí lukostrelci v troch kategóriách. V kategórii olympijský luk ženy sme mali dvojnásobné zastúpenie našich olympioničiek, minuloročnej bronzovej medailistky z Majstrovstiev Európy Denisy Baránkovej a Alex Longovej, v kategórii olympijský luk muži nás zastupoval Juraj Duchoň a v kategórii kladkový luk muži nás reprezentoval účastník dvoch posledných finálových turnajov Svetového pohára v terčovej lukostreľbe Jozef Bošanský.


 

Počasie v Antalyi aspoň počas kvalifikácie veľmi lukostreľbe neprialo, keďže sa striedal vietor s dažďom. Kvalifikáciu z našich strelcov najlepšie zvládol J. Bošanský, ktorý sa umiestnil na 5. mieste s nástrelom 702 bodov. Medzi ženami sa umiestnila A. Longová na 31. mieste s rovnakým nástrelom 633 bodov ako D. Baránková na 32. druhom mieste, kde o umiestnení rozhodol vyšší počet 10-tok v prospech A. Longovej. J.Duchoň sa umiestnil na 60.mieste s nástrelom 648 bodov.

V elimináciách J. Duchoň prehral v prvom kole s Matthew Nofelom s USA 2:6 a celkovo sa umiestnil na 65.mieste s celkového počtu 110 strelcov. D Baránková svoj prvý súboj v elimináciách vyhrala nad talianskou strelkyňou Lucillou Boari 6:4 a v druhom podľahla Chia-Mao Peng z čínskeho Tchai-pei 2:6. A. Longová si v prvom kole poradila s rakúskou strelkyňou Elisabeth Straka 7:3 a v druhom súboji podľahla talianke Tatiane Andreoli 3:7. Obe naše ženské zástupkyne sa celkovo umiestnili na spoločnom 17. mieste z celkového počtu 88 strelkýň. J. Bošanský svoj prvý súboj vyhral nad švédom Joakimom Limasom 145:139 a v nasledujúcom súboji prehral s indom Rajat Chauhanom 145:145. Celkovo sa umiestnil na 17. mieste z 87. strelcov.

 

Družstvo zmiešaných dvojíc v olympijskom luku vybojovalo celkové 9. miesto, keď v prvom súboji A. Longová spolu s J. Duchoňom zvíťazili nad austrálskym párom Haywood/Tyack v rozstrele 5:4. V nasledujúcom súboji nastúpili proti talianskej dvojici Andreoli/Nespoli, ktorej podľahli 2:6.

 

Seriál Svetového pohára pokračuje 16.mája v kórejskom Gwangju. Slovensko bude reprezentovať Jozef Bošanský.

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook