Untitled2 

Dnes odhádza výprava slovenských mládežníckych lukostrelcov na Majstrovsvá Európy, ktoré sa konajú od 15.8. do 20.8. v anglickom Lileshalle. Slovensko budú reprezentovať 14 lukostrelci v šiestich kategóriách. Ide o najväčšiu slovesnkú lukostreleckú výpravu na významnom podujatí od vzniku samostatného lukostreleckého zväzu.

Medzi nominovanými sú aj mládežníckí reprezentanti, ktorí sa pravidelne zúčastňujú súťaží dospelých.

V kategórii olympijský luk juniori sú to Maroš Machán a Andrej Majerík, v kategórii olympijský luk juniorky Elena Bendíková, v kategórii olympijsky luk kadeti nás budú reprezentovať Vikor Borovský, Daniel Medveczky a David Zauška, v kategórii olympijský luk kadetky

Kristína Drusková a Nina Némethová. V divízii kladkový luk nás budú zastupovať v družstve kadetiek: Lucia Kočutová, Sarah Schindlerová a Sandra Vaľová,  v družstve kadetov: Šimon Šedivý, Oliver Zachar a Samuel Zeman.

Naši strelci sa predstavia v súbojoch mix družstiev olympijských lukov kadeti a juniori a kladkových lukov kadeti. V súťaži družstiev budeme  mať zastúpenie v olympijskom luku kadeti a v kladkovom luku kadeti a kadetky.

 

Výpravu dopĺňajú Vladimír Bužek ako vedúci výpravy a tréneri - Miroslav Bendík, Vlastimil Schindler, Viere Hanuliaková a Vladimír Hurban ml.

 

Program ME Lileshall:

15.8. Oficiálny tréning

16.8. kvalifikácia

17.8. eliminácie mix družstvá, individuálne eliminácie

18.8. eliminácie družstvá, pokračovanie individuálnych eliminácii

19.8. finalové súboje družstvá, pokračovanie individuálnych eliminácií

20.8. individuálne finalové súboje

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook