nsc1

z ľava S. Sullivan(USA), M. Schloesser(NED), J. Bošanský (SVK), J.M.Mazuki (MAL), foto: World Archery

 

 

Na prvom kole Svetového pohára v terčovej lukostreľbe sa J.Bošanskému po kvalifikácii, kde skončil na 12.mieste so skóre 709 b. podarilo dnes prebojovať až medzi štvoricu najlepších KL mužov.
V elimináciách najprv porazil kazacha Karabayeva 148:143, následne zdolal francúza V.Bouleau 147:144, v treťom kole eliminácií porazil poliaka P.Konecki 143:139 a nakoniec vyhral v rozstrele nad indom Chauhan 144:144. Semifinále bude nasledovať v sobotu o 14:04 nášho času, v súboji sa stretne s malajzijským strelcom M.J.Mazuki, ktorý v kvalifikácii skončil na 8.mieste so skóre 714 bodov.
 
Toto je druhá účasť Jozefa Bošanského v semifiále Svetového pohára, keď v roku 2021 v Guatemele skončil celkovo štvrtý.
Strelci na tomto podujatí tiež bojujú o finančné výhry v hodnote 11400 CHF v každej kategórií. Víťaz každej kategórie si odnesie 4500 CHF, druhý v poradí 2500CHF, tretí 1700CHF, a štvrtý 1200CHF.
 
Na svetovom pohári strieľajú strelci v štyroch kategóriach, olympijský luk muž, olympijský luk ženy, kladkový luk muži a kladkový luk ženy.
 
Priamy prenos bude možné sledovať na youtube kanáli World Archery v sobotu od 8:00 súbojmi družstiev. Súboje jednotlivcov v kategórií kladkové luky ženy začnú o 13:00, a budú pokračovať až do poobednajších hodín, kde vyvrcholia súbojmi mužov.
 
Náš druhý kladkový strelec na tomto podujatí M.Durný ml.skončil celkovo na 78.mieste.
V kategórii olympijsky luk ženy sme mali dve zástupkyne, keď Denisa Baránková bude bojovať o postup do semifinále v piatok v popoludňajších hodinách. V kvalifikácii sa umiestnila 23. mieste. V tej istej disciplíne súťažila aj Elena Bendíková ktorá sa umiestnila na 103.  mieste a v prvom kole eliminácié prehrala s taliankou C. Regabliati.
D. Baránkuvu čaká v prvom súboji holanďanka L. Van der Winkel.

 
 

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook