eyc sion

foto:youtube

eyc sion.6png

foto:youtube

Dnes bol posledný deň, kedy bojovali mladí strelci o medaile na Európskom pohári mládeže vo švajčiarskom Sione.

Slovensko malo v hre troch strelcov.

Vo finálovom súboji kladkových lukovo kadetiek zvíťazila Sarah Schinndlerová nad Angličankou Luise Bassett-ovou 134:132. Táto medaila je prvá zlatá medaila pre slovenskú strelkyňu na Európskych pohároch mládeže.

 

V druhom dnešnom súboji sa stretli Š. Šedivý a S. Zeman v boji o bronzovú medailu v kategórii kladkový luk kadeti. V tesnom a napínavom súboji až do posledného šípu zvíťazil Š. Sedivý 141:140.

 

Zlatú medailu vybojovalo už v stredu družstvo kadetov v kladkových lukoch v zložení Š.Šedivý, O. Zachar, S. Zeman. Zisk tejto medaily bol po kvalifikácii, keďže v ich kategórií sa nezúčastnil dostatočný počet družstiev, aby sa strieľali eliminácie.

 

V celkových výsledkoch oboch kôl Európskeho pohára mládeže, ktoré sa konali v slovinskom Čateži a vo švajčiarskom Sione  sa najlepšie umiestnil v kategóriékladkový luk kadeti Šimon šedivý na druhom mieste. Na treťom mieste sa umiestnila S. Schindlerová na treťom mieste v kategórii kladkový luk kadetky a S. Zeman v kategórié kladkový luk kadeti. Celkové výsledky môžete nájsť TU.

Všetky výsledky nájdete na https://info.ianseo.net/Search/InfoTeam.php?Id=31429

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook