berlin23 

foto: World Archery

 

Už túto sobotu vyvrcholia súťaže Svetového pohára v terčovej lukostreľbe finálovými súťažami, ktoré sa konajú v mexickom Hermosille. Možná účasť na podujatie je len na pozvánky podľa umiestnenia po štyroch kolách Svetového pohára, ktoré sa konali v apríli v tureckej Antalyi, následne v čínskomShanghai, kolumbijskom Medeline a vo francúzskom Paríži. Víťazi jednotlivých kôl Svetového pohára si zabezpečili priamu účasť vo finále Svetového pohára. Po tretí krát v kariére si miesto medzi najlepšími ôsmimi strelcami v kategórii kladkový luk vybojoval Jozef Bošanský, ktorý svoju miestenku získal už na prvom kole v Antalyi, kde zvíťazil.

 


 

 

 

Svoju formu potvrdil aj v Paríži, kde zopakoval svoje víťazstvo z prvého kola. Ako jediný túto sezónu zvíťazil na dvoch kolách Svetového pohára (Antalya, Paríž). Ostatní víťazi kôl boli Prathamesh Jawkar v Shanghai a Abhishek Verma v Medeline.

J. Bošanský je momentálne na druhom mieste vo svetovom rebríčku.

Jeho súpermi vo finále sú svetová jednotka Mike Schloesser - Holandsko, Mathias Fullerton - Dánsko, Prathamesh Jawkar - India, James Lutz - USA, Sawer Sulliwan - USA, Abhishek Verma - India, Miguel Becerra -Mexico

 

Súboje v kladkovom luku začínajú v sobotu o 20:00  miestneho času (5:00 nedeľa na Slovensku). Dvaja najvyššie nasadení po štyroch kolách svetového pohára (Bošanský, Schloesser) budú umiestnení na opačné strany súťažného pavúka a losovaním sa rozhodne o ich súperoch v ostatných súbojoch.

Finálové súboje Svetového pohára bude možné sledovať po prvý krát aj na obrazovkách Slovenskej televízie a to v priamom prenose v nedeľu ráno o 5:00 na webovej stránke RTVS šport a zo záznamu o 16:50 na RTVS šport.

 

V sobotu lokálneho času sa uskutočnia aj súboje v kladkových lukoch žien a v nedeľu sa budú konať súboje v olympijských lukoch žien a mužov.

 

 CM1

foto: World Archery

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook