14. ROČNÍK HUYNDAI FINÁLE SVETOVÉHO POHÁRA V MOSKVE za premierovej účasti Slovenského lukostrelca.

zdroj: World Archery

foto:World Archery

Účasť na tomto podujatí v každej zo štyroch kategórii(OL muži, OL ženy, KL muži, KL ženy)  si zabezpečilo len osem strelcov, ktorí si vybojovali svoju miestenku za výhru v jednotlivých kolách Svetového pohára, alebo celkovým umiestnením vo Svetovom pohári. Tento rok sa to podarilo po prvý krát v histórii samostatného Slovenska Jozefovi Bošanskému v kategórii kladkový luk po tom, ako sa mu podarilo prebojovať medzi ôsmich najlepších strelcov vo svojej kategórii. Práve títo strelci z kladkového luku budú spoločne s naším reprezentantom bojovať o víťazstvo na tomto prestížnom turnaji. J.Bošanskému sa vďaka vynikajúcemu - 5. miestu na 3. kole Svetového pohára v Antálii a 7. miestu na 4. kole v Berlíne - podarilo vybojovať túto miestenku. Jeho súpermi budú:  svetová jednotka Braden Gellentien(USA), svetová dvojka Mike Schloesser( NED) allias "Mr Perfect" , Evran Cagiran (TUR), Daniel Munoz (COL), svetový šampión r.2019 James Lutz (USA), Sergio Pagni (ITA) víťaz Vegas shoot 2019, a zástupca krajiny organizátora Anton Bulayev (RUS).

Tento historický úspech, či žrebovanie a tiež súboje nášho reprezentanta bude možné sledovať naživo na WORLD ARCHERY Youtube.

V stredu 4. Septembra 19:00(moskovského času) bude možné sledovať žrebovane súbojov priamo na https://www.youtube.com/watch?v=FOEu-Onjz_Q

V piatok 6. septembra o 13:00(moskovského času) sa začnú súboje v kategórii kladkový luk ženy a po skončení o 17:00 začnú súboje v kategórii kladkový luk muži. Víťaza spoznáme približne o 19:20 miestneho času.

Finále bude pokračovať v sobotu 7.9. súbojmi v kategórii olympijský luk ženy a následne v kategórii olympijský luk muži.

V priebehu najbližších dní doplníme informácie o možnosti sledovania súbojov v rámci tohto  vrcholového podujatia. 

 

 

 

 

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook