Po štvordňovom sústredení sa mladá slovenská reprezentácia juniorov a kadetov predstavila vo Viničnom na Dunajskom pohári 2013. V domácom prostredí obhajovali naše nádeje celkové prvenstvo z minulého roka, kedy sa bojovalo v Rakúsku.

Po privítaní všetkých účastníkov predsedom Slovenského lukostreleckého zväzu Ing. Matúšom Durným sa na dvanástich terčovniciach rozpútali tuhé boje, v ktorých od začiatku dominovali mladí slovenskí reprezentanti. Svedčili o tom aj výsledky kvalifikácie. Alexandra Longová opäť posúvala rekordné hranice hneď dvakrát – výkonom 324 na 70 m a 622 na 2x70. Boris Baláž výkonom 666 vytvoril nový slovenský rekord medzi kadetmi na 2x60.

V eliminačných súbojoch opäť dominovali kadeti a juniori zo Slovenska. V súťažiach družstiev vybojovali všetky tri prvenstvá (medzi juniorkami sa okrem troch našich reprezentantiek predstavili len dve Maďarky a jedna Rakúšanka). V súťažiach jednotlivcov vybojovali zverenci trénera Daniela Kraváčka sedem z celkového počtu dvanástich medailových umiestnení.

Mladí slovenskí reprezentanti teda opäť vybojovali celkové prvenstvo v Dunajskom pohári.


Oficiálne výsledky - link

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook