23365

Začiatkom júna sa v tureckej Antalyi uskutočnia s ročným oneskorením Majstrovstvá Európy v terčovej lukostreľbe, ktoré budú zároveň aj kvalifikačným turnajom na blížiace sa Olympijské hry Tokio 2020. V Antalyi bude Slovensko reprezentovať v troch divíziách spolu deväť strelcov a strelkýň. Keďže sa na tejto súťaži bude bojovať aj o miestenky na OH v divízii olympijský luk(OL) budeme mať plné zastúpenie v kategórii žien ako aj v kategórii mužov. Nežné pohlavie bude zastupovať dlhoročná reprezentantka, účastníčka poslednej olympiády v Riu 2016 Alexandra Longová, spolu s nemenej skúsenou Denisou Baránkovou, vekom juniorkou, účastníčkou Európskych hier v Minsku 2019. Tretia do družstva je najmladšia z celej výpravy Slovenska 17-ročná Elena Bendíková.

Medzi mužmi budú o miestenky na OH a umiestnenie na ME bojovať dlhoroční reprezentanti, bratia Miroslav a Juraj Duchoňovci a Vladimír Hurban ml.

V kategórii olympijských lukov budeme mať teda zastúpenie v individuálnych disciplínach žien a mužov, v disciplíne družstiev žien a mužov a v mix tímoch(muž a žena).

V kategórii kladkový luk(KL) sa bude pozornosť upierať v súčasnosti na najlepšieho slovenského lukostrelca Jozefa Bošanského, bodujúceho aktuálne na 6.mieste vo svetovom rebríčku World Archery(WA). Tento reprezentant v apríli tohto roku na European Grand Prix konanom v Antalyi na rovnakom mieste ako sa budú konať ME zvíťazil. Partnerov do tímu mu budú robiť Marcel Pavlík -svetová jednotka v paralukostreľbe a Vladimír Bužek. Slovenský tím v kladkovom luku bude vekovým priemerom najstarší spomedzi všetkých družstiev, čo určite nebude nevýhoda, so skúsenosťami sa radia medzi favoritov na umiestnenie. Kladkové luky budú súťažiť v individuálnych disciplínach a v súťaži družstiev.

Majstrovstvá Európy sa uskutočnia od 31.5. do 6.7. rozdá sa pri nich celkovo 10 sád medailí, plus 4 miestenky na OH pre OL ženy a 4 miestenky na OH pre OL muži.

Program Majstrovstiev Európy a kvalifikačného turnaja na OH:

Pondelok 31.5. oficiálny tréning

Utorok 1.6. kvalifikácia pre všetky disciplíny OL a KL

Streda 2.6. eliminácie družstiev a individuálne eliminácie

Štvrtok 3.6. individuálne eliminácie-pokračovanie a eliminácie mix tímov

Piatok 4.6. kvalifikačný turnaj na OH

Sobota 5.6. finálové súboje, kladkové luky, všetky disciplíny

Nedeľa 6.7. finálové súboje, olympijské luky, všetky disciplíny

 

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook