olymp misto

Slovensko si vybojovalo miestenku na blížiace sa olympijské hry do Tokya vďaka Denise Baránkovej, ktorá ju získala v kvalifikačnom turnaji počas Majstrovstiev Európy v tureckej Antalyi.

D. Baránková skončila v kvalifikačnom turnaji síce na 7.mieste( miestenky boli len štyri), ale keďže na tomto turnaji mohlo byť udelené len po jednej miestenke jednej krajine a pred ňou sa umiestnili strelkyne len z troch krajín (Španielsko, Turecko, Francúzko), tak aj siedme miesto stačilo na zisk miestenky.

Slovensko tak bude mať po olympiáde v Rio de Janeiro 2016 zase zastúpenie na nasledujúcej olympiáde v súťaži žien.

O dva týždňe sa v Paríži bude konať finálový kvalifikačný turnaj o posledné zostávaújce miestenky na olympiádu do Tokya. Bude sa ešte súťažiť o tri miestenky pre družstvá mužov a žien, 1 individuálna miestenka bude k dispozícii v kategórii žien a 2 individuálne miestenky v kategórii mužov. Slovenskú lukostreľbu na tomto kvalifikačnom turnaji budú zastupovať v kategórii mužov J. Duchoň, M. Duchoň a V. Hurban ml., v kategórii žien D. Baránková, E. Bendíková a A. Longová. V ženskej kategórii už naše strelkyne budú strielať len o tímové miestenky.

 

 

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook