Reakcia predsedníctva SLZ na Facebook príspevok V. Hurbana st.,

Predsedníctvo SLZ sa so znepokojením dozvedelo, že pán V.Hurban st. zase a opäť ukázal, aký je jeho vzťah k slovenskej lukostreľbe a ako dokáže využiť každú príležitosť vo svoj osobný prospech tým, že opätovne zavádza a klame širokú lukostreleckú a laickú verejnosť svojimi príspevkami a statusmi na FB.


Vo svojom príspevku označil a osočil Slovenský lukostrelecký zväz (ďalej len "SLZ"), že mu zaslal "účet za historicky prvú medailu z Majstrovstiev Európy v terčovej lukostreľbe a miestenku na OH Tokyo". Áno, SLZ zaslal zobrazenú faktúru pánovi Hurbanovi, keďže sa prihlásil dobrovoľne, že by sa chcel zúčastniť ako OSOBNÝ tréner D. Baránkovej na Majstrovstvách Európy v Turecku. Túto možnosť dostali všetci zúčastnení športovci. Niektorí ju aj využili s tým, že podmienky pre účasť osobných trénerov boli s každým trénerom a strelcom, teda aj s pánom Hurbanom, vopred prediskutované.

Všetky informácie ako rozpočet na tento výjazd im boli vopred zaslané. Pán Hurban urobil dobrovoľné rozhodnutie na základe všetkých informácii a prihlásil sa ako osobný tréner na spomínaný výjazd, preto je až zarážajúce, akým spôsobom prezentuje svoju neschopnosť akceptovať danú situáciu, ktorá vrhá zlé svetlo na slovenskú lukostreľbu. Jeho neadekvátne chovanie ako i
správanie jeho syna voči predsedníctvu SLZ do veľkej miery hraničí s buzeráciou a nemá nič spoločné s podporou a rozvojom lukostreľby. Vnímame to ako výsledok jeho dlhodobej zatrpknutosti po jeho krátkom pôsobení na poste predsedu zväzu, keď
bol na neho podaný návrh na odvolanie z funkcie predsedu a on následne z tejto funkcie odstúpil.

Pán Hurban má asi krátku pamäť, keď zabudol ako on "podporoval" historicky prvých účastníkov slovenskej lukostreľby na OH v Riu, či ako v roku 2017, t.j. v roku keď Slovenský lukostrelecký zväz mal najvyšší príspevok zo štátneho rozpočtu (cca 107000,-Eur), odmietol zaplatiť Majstrovstvá sveta v terčovej lukostreľbe pre jedinú strelkyňu, ktorá mala splnené reprezentačné kritéria, a to s odôvodnením, že na to nie sú prostriedky a že sú to vyhodené peniaze. Po veľkom tlaku zvyšných členov predsedníctva bola nakoniec preplatená aspoň letenka. (poznámka MS Mexiko, strelkyňa A. Longová).

Ešte pre informáciu všetkým, daný výjazd na ME v Antalyi bol plne hradený pre všetkých OL strelcov bez rozdielu streleného limitu s možnosťou prihlásenia osobného trénera na vlastné náklady.

Keďže pán Hurban pôsobil vo zväzových štruktúrach niekoľko rokov určite vie koľko prostriedkov sa používa na výjazdy reprezentácie a ako sú tieto výjazdy financované z takéhoto rozpočtu lukostreleckého zväzu.

V súčasnej dobe by bolo vhodnejšie a pozitívnejšie, aby sme sa všetci tešili z úspechu slovenskej lukostreľby a podporovali zástupcu slov.lukostreľby na OH a nie šírili zavádzajúce polopravdy, ktoré nikomu nepomôžu.

Predsedníctvo Slovenského lukostreleckého zväzu.

13.7.2021

WhatsApp Image 2021 07 13 at 11.13.43

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook