V tohtoročnej edícii finále Svetového pohára(SP) v terčovej lukostreľbe bude mať Slovensko opäť zastúpenie. Účasť na druhom najprestížnejšom lukostreleckom podujatí po Majstrovstvách sveta,  a síce na 15.ročníku finále Svetového pohára, ktoré sa uskutoční v americkom Yanktone na konci septembra, si zabezpečil po vyrovnaných výkonoch na jednotlivých kolách Svetového pohára slovenský lukostrelec z kladkového luku Jozef Bošanský. J.Bošanský je v súčasnosti šiesty strelec z kladkového luku v poradí svetového rebríčku, čo je pre slovenskú lukostreľbu historicky najlepšie umiestnenie vôbec.

Do finale Svetového pohára sú každoročne pozývaní ôsmi najlepší strelci v disciplíne olympijský a kladový luk, v kategórii muži a ženy. Títo si majú možnosť  vybojovať svoju miestenku buď za výhru v jednotlivých kolách Svetového pohára, alebo za celkové umiestnenie v Svetovom pohári v aktuálnej sezóne.

 

J. Bošanský sa zúčastní finále Svetového pohára po druhý krát vo svojej kariére, po prvý krát sa zúčastnil finále SP v roku 2019 v Moskve, kde obsadil celkové 7. miesto.

V tohtoročných kolách Svetového pohára sa umiestnil v Guatemale na 4. mieste, v švajčiarskom Lausanne na 9. mieste a v poslednom kole v Paríži taktiež na 9. mieste. Tieto umiestnenia mu stačili na celkové postupové miesto do finále Svetového pohára.

Súpermi J. Bošanského vo finále budú: svetová jednotka a víťaz posledného ročníka Svetového pohára Mike Schloesser (NED),  svetová dvojka Braden Gellentien(USA), Kris Shaff (USA), Adrien Gontier (FRA), Mathias Fullertton (DEN), Abhishek Verma (IND) a Federico Pagnoni (ITA).

Oficiálna časť finálového turnaja SP začne 29.9.2021 po skončení Majstrovstiev sveta v terčovej lukostreľbe, ktoré sa budú konať takisto v americkom Yanktone.

i Gv4nDXk L i rfq47Qf L

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook