3D maribor

Slovenskí lukostrelci účastní na Majstrovstvách sveta v terčovej lukostreľbe 2021 v americkom Yanktone ukončili svoje účinkovanie na tomto podujatí vo štvrtok 23.9.2021. Po tom ako v ranných elimináciach J. Bošanský nastupoval priamo do druhého kola eliminácií, kde zvíťazil nad Kumerom Das Ashim (Bangladéš) 146:145 a v treťom kole nad Sebastianom ARENASom (Kolumbia) 148:145 napokon prehral v 1/8 s Indom Abhishekom VERMOM 142:145 a celkovo skončil na konečnom 9 mieste z 88 mužov v kladkovom luku.

 

V poobedňajších elimináciach v divízii olympijský lukov všetci naši reprezentanti vyhrali prvé kolo eliminácií(1/48). Juraj Duchoň zvíťazil nad mexičanom Carlosom ROJASom 6:5 v rozstrele, následne však už v ďaľšom kole nestačil po veľmi vyrovnanom súboji na talianskeho strelca Alessandra Paoliho a prehral 4:6. Celkovo sa umiestnil na 33. mieste, čo je najlepšie umiestnenie slovenkého lukostrelca v tejto disciplíne na Majstrovstvách sveta v terčovej lukostreľbe v histórii slovenskej lukostreľby. 

          

Denisa Baránková vyhrala svoj prvý súboj nad strelkyňou z Bangladéša Beauty RAY 6:4, keď sa jej podarilo otočiť súboj z 0:4. Následne už však nestačila na tureckú strekyňu Yasemin ANAGOZ, po prehre 0:6 sa celkovo umiestnila na 33. mieste spomedzi 80 žien v olympijskom luku.

Alexandra Longová vyhrala svoj prvý súboj nad slovinsou Špelou FERŠ 6:2 a následne prehrala v tesnom súboji so strelkyňou z Moldavska Alexandou MIRCA 4:6. Celkovo sa tak umiestnila na 33. mieste  spomedzi 80 žien v olympijskom luku.  

 

Na MS v terčovej lukostreľbe 2021 v Yanktone sa tiež bojovalo o miestenky na Svetové hry v divízii kladkových lukov. Miestenku si zabezpečil 10 účastníkov - žien aj mužov - v divízii kladkovýh lukov, ktorí sa umiestnili do 10. miesta v celkovom poradí. Pre Slovensko vybojoval miestenku J. Bošanský.

 
 
 
 
 
 
 
 

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook