3D maribor

Na Majstrovstvách sveta v Yanktone vybojoval miestenku na Svetové hry 2022 v Birminghame, USA, náš lukostrelec Jozef Bošanský. Miestenky na Svetové hry mohli získať na tomto podujatí len strelci z kladkových lukov umiestnení do 10. miesta v konečnom poradí. Keďže súťaže WA definujú jednotné umiestnenie len do 8. miesta a J. Bošasnký sa umiestnil na spoločnom 9. mieste, keď vypadol v 1/8 eliminácií, zúčastnil sa tzv.Secondary turnaja, kde medzi sebou súťažili všetci strelci, ktorí sa umiestnili na spoločnom 9. mieste. V tomto turnaji J. Bošanský nakoniec obsadil druhú priečku, vďaka ktorej si zabezpečil miestenku na Svetové hry, po tom ako najprv porazil kórejského strelca Y.Choia, následne v semifinále zvíťazil v rozstrele nad chorvátskym strelcom Mariom Vavrom a vo finále podľahol kórejskému strelcovi J.YANGovi 146:150.

Na začiatku septembra na ME v terénnej lukostreľbe v Poreči vybojovala miestenku na Svetové hry v kategóri olympijský luk aj Denisa Baránková. Slovensko bude mať teda zastúpenie v dvoch disciplínach vďaka týmto septembovým miestenkám.

Svetové hry sa budú konať v americkom Birmnghame v 7-17 júla budúceho roku.

Na Svetových hrách sa strieľa z olympijského a holého luk v terénnej lukostreľbe a z kladkového luku v terčovej lukostreľbe.

WGB

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook