ME nemecko V pondelok 6.júna sa začínajú Majstrovstvá Európy(ME) v terčovej lukostreľbe dospelých v nemeckom Mníchove.    Slovensko bude zastupovať 10-členná výprava športovcov a dvoch trénerov. Je to do počtu strelcov historicky najväčšia účasť  slovenských lukostrelcov na seniorských ME. Po prvý krát sa pre výber strelcov v kategóriu olympijské luky muži a ženy organizovala výberová súťaž, z s ktorej vzišli účastníci MEv týchto kategóriách. V kategórii žien si miesto vo finálnej nominácii vybojovalli Denisa Baránková, Alex Longová a Elena Bendíková, medzi mužmi si nomináciu vybojovali Juraj Duchoň, Miroslav Duchoň a Ondrej Franců. Výsledky z výberových kôl v odkaze

V divízii kladkových lukov nás bude zastupovať medzi mužmi Jozef Bošanský, Šimon Šedivý a Samuel Zeman, a medzi ženami Petra Kočutová.Minuloročné Majstrovstvá Európy boli pre slovenských strelcov najúspešnejšie v histórii slovenskej lukostreľby, keď

Minuloročné Majstrovstvá Európy boli pre slovenských strelcov najúspešnejšie v histórii slovenskej lukostreľby,keď

D.Baránková vybojovala historicky prvú medailu (bronzovú) pre Slovensko, tiež v mix družstve sa D. Baránková a J. Duchoň umiestnili na 7. mieste a v kladkovom luku sa J. Bošanský umiestnil na 6. mieste.

image4166 small

Počas Majstrovstiev Európy prebehne aj kvalifikačný turnaj na budúcoročné Európske hry, ktoré sa budú konať v poľskom Krakowe. Na podujatí sa bude rozdeľovať po 5 miesteniek pre družstvá žien a mužov a 16 individuálnych miesteniek pre každé pohlavie. Ak krajina získa miestenku v súťaži družstiev, nebude už  môcť súťažiť o miestenku v individuálnej súťaži.

Účastníci sa stretávajú v sobotu na spoločnom sústredení v Bratislave, kde si spolu zatrénujú a v nedeľu v ranných hodinách sa presunú do dejiska Majstrovstiev Európy v Mníchove.
Trénermi budú Vladimír Bužek a Miroslav Bendik.
Na výjazde sa zúčastnia aj osobní tréneri - V. Hurban ml. a M. Miškovský.

 

Program Majstrovstiev Európy je nasledovný:
Pondelok 6.6. oficiálny tréning
Utorok 7.6. kvalifikácia, ráno kategórie kladkový luk, poobede kategórie olympijský luk
Streda 8.6. individuálne a tímové eliminácie
Štvrrok 9.6. individuálne a tímové eliminácie 
Piatok 10.6. kvalifikačný turnaj na Európske hry 2023
Sobota 11.6. súboje o medaile kladkové luky
Nedeľa 12.6. súboje o medaile olympijské luky

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook